חשיבות המזון לגוף

לפרטים והרשמה

חשיבות המזון לגוף

את האנרגיה לתפקוד המערכות ולבניית התאים והרקמות, הגוף מקבל בעיקר מהמזון שאנו אוכלים. לפיכך, אם טרם למדתם כיצד לעשות פוטוסינתזה ולנצל את אנרגיית השמש, יכולת השמורה לצמחים (שגם הם צריכים תזונה מהאדמה) – כדאי שתכירו את חשיבות המזון.

באופן פשוט, מה שאנו בוחרים לאכול קובע אילו חומרים יכנסו לגופנו ויהיו זמינים עבורו, בין אם מדובר בויטמינים, מינרלים, פחמימות, שומנים וכיוצא בזאת. את החומרים האלה מערכת העיכול סופגת וחיידקי המעיים מפרקים כך שנוצרים רכיבים חיוניים כמו חומצות אמינו, ויטמינים וכמובן אנרגיה הנדרשת לפעילות השוטפת.

מה אתם אוכלים?

אם חשיבות המזון לגוף מעניינת אתכם כדאי שתדעו שששת אבות המזון הם ויטמינים, מינרלים, מים, חלבונים, שומנים ופחמימות. שלושה האחרונים נדרשים לגוף בכמויות יותר גדולות שכן הם מספקים את האנרגיה. אולם חשוב לדעת כי יש הבדל בין פחמימות פשוטות שהופכות לסוכרים במהירות לבין פחמימות מורכבות, כמו גם בין שומנים רוויים ובלתי רוויים. עוד חשוב לדעת כי הגוף נוטה לפרק את החלבונים אחרונים לצרכי אנרגיה, מכיוון שהם דרושים לתהליכי צמיחה ובניית תאים ורקמות.

הכרת ההבדלים האלו תעזור לכם לצרוך מזונות באופן בריא מבלי להכביד על הגוף, אך תוך אספקת המרכיבים הדרושים לו לבריאות ולתפקוד שוטף מיטבי. בנוסף, לא נשכח את המים המהווים כ- 60% ממשקל הגוף ואובדים באופן קבוע דרך איוד, הזעה ושתן, לכן חשוב להקפיד על שתייה מספקת במהלך היום וקבלת מים ממזונות כמו ירקות ופירות.

אפשר ללמוד את זה!

המכללה שלנו מציעה מסלול מדעי המזון ואכילה בריאה, כך שאם התחום מעניין אתכם תוכלו ללמוד את עקרונות התזונה הנכונה. בין היתר תלמדו על אבות המזון ועל בניית תפריט מאוזן לצרכי הגוף וחיים טובים, מה המשמעות של ערכים קלוריים שונים של מזונות, וכיצד להנחות אנשים למנוע מחלות כמו יתר לחץ דם, סוכרת ובעיות עיכול. כמו כן תלמדו על המסלולים בהם הגוף מנצל את התזונה ותקבלו ידע וכלים טיפוליים עבור טיפול מחלות נפוצות באמצעות צמחי מרפא ותזונה. במהלך הלימודים גם נעזור לכם לבצע סטאז' במרפאה, במציאת עבודה בתחום ונספק תעודה בינלאומית מוכרת ב- NHPC.

חשוב לדעת כי חלק נכבד מהמחלות של העידן המודרני קשורות בצורה זו או אחרת לתזונה לקויה. אכן, בעידן השפע ואורח החיים המהיר אנשים נוטים להכניס לפה מכל הבא ליד ולמצוא נחמה במאכלים שאינם מזינים ואף מכילים חומרים הפוגעים בבריאות. על כן, אחת ההמלצות הנפוצות היא להימנע ככל האפשר ממזון מעובד הכולל רמות גבוהות של מלח, שומן, סוכר ופחמימות, ומצד שני לאכול כמה שיותר ירקות, עלים ירוקים ומאכלים שיש בהם סיבים תזונתיים. סיבי התזונה אינם מעוכלים על ידי מערכת העיכול אלא על ידי חיידקי המיקרוביום, דבר המביא להפקה של ויטמינים ולהקלה על מערכת העיכול שיכולה להפיק את המרב מהמזונות שאנו אוכלים.

מעוניינים לשמוע עוד על מסלול מדעי המזון ואכילה בריאה? לחצו כאן

 

שאלות נפוצות

ההרשמה לקורס מתבצעת במכללת גודלמן, אנו מבצעים פגישת ייעוץ בה אנו נותנים פרטים מלאים על הקורס, בונים תכנית לימודים מותאמת ואישית לסטודנט ומבצעים את ההרשמה, ההרשמה מותנת בדמי הרשמה על סך 1250 ש"ח. כמו כן ניתן להירשם טלפונית , במקרה ואין צורך בפגישת ייעוץ, ההרשמה מתבצעת על ידי מילוי טופס הרשמה עם המועמד בטלפון, וחיוב האשראי טלפונית בדמי הרשמה, או שכר לימוד. לאחר מכן הטופס נשלח למועמד בפקס או המייל על מנת שהמועמד יחתום על הטופס, קבלה וחשבונית ניתן לקבל פיזית במזכירות המכללה.

במכללת גודלמן יש גמישות רבה בתחום תכניות הלימודים. ישנם קורסי ערב ובוקר ואפילו קורסי צהריים. במכללת גודלמן תוכל להתאים לעצמך תכנית לימודים נוחה המותאמת לצרכייך.

במכללת גודלמן, צוות המרצים הינו מהטובים בארץ. במכללה שלנו מלמדים רק מומחים מהמעלה הראשונה. רובם ככולם בהשכלת . PHD, MD ND
עוד פרטים ניתן לקרוא בעמוד "צוות המרצים" בדף הבית.

מומלץ לקרוא גם

לימודי דיקור סיני בתל אביב

על לימודי דיקור סיני בתל אביב במכללת גודלמן, המובילה בישראל בלימודי רפואה משלימה, מוצעים לימודי דיקור סיני בתל אביב. מדובר בלימודים מקצועיים ומקיפים המוצעים גם כחלק מלימודי רפואה סינית. שיטת טיפול זו

לימודי תעודה דיקור סיני

אודות לימודי תעודה דיקור סיני במכללת גודלמן לרפואה משלימה מוצעים לימודי תעודה דיקור סיני. הלימודים מוצעים במסגרות ומסלולים שונים וגמישים, כלימודי יום או ערב. הם מועברים בכיתות קטנות על ידי צוות בכיר

קורס עיסוי שוודי מחיר

קורס עיסוי שוודי – כל מה שרציתם לדעת עיסוי שוודי הוא אחת משיטות הריפוי במגע המוכרות והוותיקות ביותר, נעשה בו שימוש למעלה מ-150 שנה והוא מהווה בסיס לשיטות עיסוי רפואי

לימודי רפלקסולוגיה תל אביב

על לימודי רפלקסולוגיה תל אביב גרים בתל אביב ומבקשים ללמוד רפלקסולוגיה? לימודי רפלקסולוגיה בתל אביב מוצעים על ידי מכללת גודלמן לרפואה משלימה, מרכז לימודי רפואה משלימה מהמובילים בארץ שמאחוריו שורה

Call Now Button דילוג לתוכן