• en
  • he
  • ru

טיפולי גב במצב כרוני

טיפול גב במצב כרוני

המדריך השלם והמפורט

כאב גב כרוני הוא כאב שמתפתח בהדרגתיות לאורך הזמן ונמשך מעל לשלושה חודשים. הכאב יכול להמשך לתקופה קצרה וגם להמשיך לתקופה מעל כשלושה חודשים. עוצמת הכאב יכולה להופיע כעמומה ולאחר מכן להתחזק לכאב חד. כאב הגב יכול להקרין לאזורים אחרים בגוף, כגון זרועות, ידיים, רגליים וכף הרגל. הסימפטום פרט לכאב עצמו יכול להיות מורגש כמו עקצוץ, דגדוג, חוסר תחושה וחולשה. כאב גב היא אחת התלונות הנפוצות ביותר בקרב האוכלוסייה, למשל ברצות הברית אחוז סיבת הביקור אצל רופא נובעת  עקב כאבים בגב התחתון . מספר האנשים בקרב אוכלוסיית הגיל הזהב חווים כאבים בנקודה מסוימת בגב, וחמישה מבין עשרה גברים עובדים מרגישים כאב גב כל שנה.

עמוד השדרה הוא גם גורם שבגללו יכול להיות מורגש כאב ,עקב זאת ,שהוא מבנה סבוך של עצבים, מפרקים, שרירים, גידים, ורצועות וכל הגורמים האלו יכולים לגרום לכאב. עצבי עמוד השדרה הממשיכים לאיברים השונים, הם הגורם המרכזי ביותר הקרנת הכאבים לאזורים אחרים בגוף .הטיפול בכאב גב כרוני דורש שילוב של טיפול רפואי ושילוב של עזרה עצמית.

את הכאב בגב ניתן לחלק על פי קטגוריות :

על פי משך תקופת הכאב: אקוטי – עד 12 שבועות, כרוני- יותר מ 12  שבועות וחלוקה לתקופות ביניים

על פי המיקום הפיזי של הכאב: כאב בגב התחתון, כאב בגב העליון, כאב צוואר, כאב עצם הזנב

על פי הגורם לכאב הגב: כאב עקב נזק בעצב, ללא כל סיבה מסוימת, זיהום, סרטן וכדומה.

כאבים שמופיעים עקב אי  סיבה ספציפית מרמז על מעורבות של רקמות רכות , שרירים, רצועות חלק גדול מהחולים מאובחנים עם כאב גב חמור ללא מחלה מוקדמת ותלונה קודמת, ופעמים רבות הסיבה לכאב איננו מתגלה .

סיבת הופעת הכאב בגב

הסיבה העיקרית לכאבים בגב ניתן לאפיין :

מתח בשרירים, עיוות וחוסר איזון של שרירי השלד באזור הגב, נזק בעמוד השדרה, אי תקינות ומחלות של פרקים.

פריצת דיסק – מצב זה גורם להיווצרות תעלה של עמוד השדרה וללחץ העצב.

טראומה, סרטן, זיהום, שבר, דלקת

גורמים פסיכולוגיים כמו משבר, חרדה ,עומס בשגרת היומיום, בעיות במשפחה וכדומה גם קשורים לכאבי גב.

כאב גב יכול להופיע גם עקב פציעות ספורט כגון: מתח על השרירים, פגיעות חוזרות ונשנות יכולות לגרום לכאבים בגב התחתון ובצוואר.

ריצה לדוגמא גורמת ללחצי דחיסה חוזרים ונשנים על הדיסק בין החוליות בעת הנחיתה על הקרקע. לכן עם כל צעד, הריצה  מערבת שרירים רבים ששומרים על יציבות נכונה תוך כדי הריצה.

רכיבה על אופניים גורמת לכאב בגב עקב תנוחת הרכיבה על האופניים הלא נכונה וקשת הגב או זעזועים בעמוד השדרה עקב נסיעה על כביש לא סלול.

ענפי הספורט למשל כמו פיתוח הגוף , הרמת משקולות כבדות, שחייה, טניס וכדומה לכן לפני שמתחילים לעסוק בפעילות גופנית ישנן המלצות רפואיות אשר מנחים איך ניתן לבצע פעילויות רצויות ולשמור על הגוף בריא.

עודף משקל, גיל מבוגר, עבודה הכרוכה במאמץ פיזי גבוהה, עבודה בישיבה ממושכת, עישון ועוד.

פעילות גופנית

למרות הכאבים בגב, רצוי להישאר ככל האפשר להמעיט את חומות הכאבים. מומלץ להמשיך בשגרה היומיומית בתנאי שלא מדובר על מצב  היכול להחמיר את הכאב.

פעילות גופנית סדירה עוזרת לחיזוק השרירים שתומכים בגב. בנוסף עקב פעילות גופנית ישנה יוצרות של אנדורפינים שהם חומרים טבעיים המרגיעים את הכאב.

טיפולים משלימים

טיפולים משלימים כמו עיסוי רפואי משקם, כירופרקטיקה, אקופונקטורה עשויים להקל על הכאב ולעודד תחושת הרפיה ורגיעה.

אקופונקטורה – זהו ענף ברפואה סינית המסורתית. הטיפול נעשה באמצעות החדרת מחטים מיוחדות לנקודות בגוף והטיפול עוזר לשחרור אנדורפינים ועוזר לעורר פעילות החלמה ברקמות שריר ועצבים.

 

עיסוי רפואי משקם – זאת שיטת טיפול מרכזית בתחום הרפואה המשלימה אשר מבוססת על טכניקות טיפול בדוקות בתחום השיקום התנועתי. עיסוי רפואי משקם פועל על רקמות פגועות, שרירים, גידים ורצועות , על מערך החוליות ,עמוד השדרה, מפרקים ובנוסף מיועד לטפל בבעיות גב וצוואר, בלט דיסק ופריצת דיסק, פיזיותרפיה, איזון יציבה וכדומה.

 

קליניקת GODELMAN הפעילה כבר מעל ל -22 שנה מנהל הקליניקה ודוקטור  שמעון גודלמן N.D נותנת את הטיפולים האולטימטיביים ביותר לטיפול הבעיה כגון: טיפולי פרקים, טיפולי פגיעות ספורט, טיפולי עיסוי תינוקות טיפול בכאב גב כרוני, טיפול בכאב גב במצב אקוטי, חבישת קנזיוטייפ, טיפול דיקור סיני, טיפולים נירולוגיים (CVA,מיגרנה, ניורופתיה), טיפולי הרזיה, טיפוליי המסת צלוליט והצרת היקפים.

המרפאה ממוקמת בבניין משרדים באזור המרכזי של העיר אשדוד.

הבניין כולל גישה נוחה לנכים, חנייה ללא תשלום, מעלית

 

 

    לפרטים והרשמה


      לפרטים והרשמה
      Call Now Button