נטורופתיה

לפרטים והרשמה

לימודי נטורופתיה תואר ראשון

קורס נטורופתיה- עולם הרפואה המשלימה

רפואה נטורופתית היא יכולת ריפוי הוליסטית המשלבת מדע, פילוסופיה ולימודי תרפיה מגוונים בצורה רחבה: רפלקסולוגיה, תזונה נטורופתית, רפואה סינית, ארומתרפיה, עיסוי ועוד. כמו כן שעות תרגול, אבחון, טיפול ומניעת מחלות. טכניקות אלו משלבות שיטות ריפוי טבעיות, מודרניות, מסורתיות, מדעיות, אימפריות.

אנו ממליצים במכללת גודלמן, לקבל עוד לפני התחלת לימודי נטורופתיה- המלצות מבוגרים של התכנית, כדי שתהיו בטוחים שאכן זה היעוד שלכם.

 

מבנה הלימודים

  • 4 שנים
  • 3643 ש"ל

במהלך הלימודים נלמדים לימודי מגע (עיסויים, רפלקסולוגיה, דיקור), מדעים (אנטומיה ופיזיולוגיה, פתולוגיה הכוללת בדיקות פסיכופתולוגיה, פרמקולוגיה, בדיקות מעבדה), מדעי המזון, צמחי מרפא ותרגול מעשי בכל אחת מהמקצועות.

לעומדים בהצלחה בדרישות הלימודים תוענק תעודת נטורופת N.D מוסמך.

 

תחילת הדרך בתור נטורופתים

הבחירה בלימודי נטורופתיה אינה עניין של מה בכך. מדובר ב- 4 שנות לימוד המעניקות מקצוע לחיים, ולכן ברור שלפני שמבצעים את הבחירה, עולות שאלות לגבי המשכורות שניתן להרוויח בתחום, ומקומות התעסוקה.

ראשית, יש להבדיל בין הקורסים השונים, שכן קורס נטורופתיה קצר אינו מקנה תעודת N.D המהווה דרישה במרבית המוסדות, אלא מהווה חלק מלימודים אחרים. גם אין זה נכון בדיוק להגיד שאלו הם לימודי נטורופתיה תואר ראשון, שכן הלימודים ארוכים יותר מ- 3 השנים לתואר ראשון במקצועות אחרים.

 

לימודי נטורופתיה- שכר לימוד

כאמור, התעודה היא של NATURAL DOCTOR ולא תואר. מטבע הדברים, המוסדות השונים גם מציעים עבור לימודי נטורופתיה שכר לימוד שונה, וברור שקורס קצר יעלה פחות מלימודים מלאים, אך בהתאם לכך גם האפשרויות לתעסוקה לאחר מכן.

בכל מקרה, במידה שבוחרים בלימודים המלאים של נטורופתיה, שכר העבודה שניתן לקבל משתנה לפי מספר פרמטרים. בדרך כלל, התעסוקה מתחילה בהשתלבות כשכיר במקומות שונים, שיכולים להיות בתי חולים ממשלתיים, קופות החולים, מכונים לרפואה משלימה המחפשים נטורופתים וכדומה. מניסיון, מרבית המטפלים יעדיפו להשתלב תחילה כשכירים.

ראשית, מכיוון שבתחילת הדרך עדיין לא מכירים את המטפל, עוד אין לו "שם", ולכן יצירת מעגל לקוחות גדול וקבוע איננה פשוטה. היא אמנם ניתנת להשגה, אך יש להתאזר בסבלנות ולהשקיע בשיווק מפה לאוזן ובדרכים אחרות. מאידך, ההשתלבות בתור שכיר במוסד מסוים מקנה עם הזמן היכרות עם מטופלים ועם אנשי מקצוע, וכך למעשה מרוויחים מוניטין ויש יותר ויותר סיכוי, שאנשים יפנו גם לקבלת טיפולים פרטיים, כשהמטפל יחליט על פתיחת קליניקה משל עצמו.

סיבה שנייה היא שמרבית המטפלים רוצים לצבור ניסיון. כמו בכל תחום – השתלבות כשכיר מאפשרת לצבור יותר ויותר ניסיון עם מצבים שונים. כך, לאחר זמן מה מרבית המטפלים מרגישים יותר בטוחים להתחיל לטפל באופן פרטי, גם ללא "הגב" של צוות מקצועי תומך. על הדרך הם מקבלים היכרות טובה עם המעטפת הטיפולית המקצועית, ויודעים מתי ועם מי כדאי לשתף פעולה גם במסגרת הפרטית.

 

אז כמה מרוויחים נטורופתים?

כאמור, מרבית הנטורופתים מתחילים בתור שכירים, או משלבים בין משרה כלשהי כשכירים לבין קידומה של קליניקה פרטית. אפשרות פופולארית נוספת היא לעבוד בשיתוף עם קופת חולים או מכון שמפנים אליו מטופלים, כאשר ההסכמים לגבי התשלום לכל טיפול משתנים ממקום למקום. יש לציין כי המשכורת תלויה גם בהכשרה נוספת של הנטורופת, למשל נטורופתיה להרזיה, להיות גם יועץ תזונתי, או בתחומים אחרים.

מעבר לכך, קיימים עוד גורמים המשפיעים על השכר, כפי שקיים בכלל המקצועות הטיפוליים האחרים. כך למשל, ככל שצוברים יותר ניסיון וותק בתור שכירים במקומות מסודרים, בין במכון פרטי או במוסד ציבורי, כך המשכורת נוטה לעלות. בדרך כלל, בתחילה המשכורת נמוכה מהשכר הממוצע במשק וכעבור מספר שנות ניסיון בודדות הוא כבר מגיע לשכר הממוצע.

לכך מצטרפת כאמור הקליניקה הפרטית ההולכת ונבנית, כאשר כל מטפל גובה סכום שונה לשעת טיפול. הסכומים יכולים להתחיל סביב המאתיים שקלים ולעלות גם לחמש מאות ויותר, כאשר הדבר תלוי לא מעט בניסיון ובמוניטין של המטפל, בהכשרותיו ותחומי המומחיות, כמו גם בהיבטים אחרים – למשל מטפל במרכז יגבה לרוב סכומים גבוהים יותר ממטפל בפריפריה.

 

לבחור נכון את המקום בו לומדים נטורופתיה

באופן כללי, במידה שהמוסד הלימודי שלכם מעניק בתום המסלול תעודת ND מוכרת, הרי שהיא תתקבל במוסדות ובמכונים השונים. עם זאת, תמיד כדאי לבחור במכללה בעלת וותק ומוניטין, הזוכה להערכה בקרב הציבור המקצועי והציבור הרחב, שכן הדבר עשוי לשפר את הסיכוי למצוא תעסוקה כפי שאתם מבקשים.

בנוסף, כדאי לבחור במכללה וותיקה המכירה היטב את הנעשה בתחום הרפואה המשלימה, שיש לה קשרים ענפים ושמתחייבת לסייע לכם באיתור עבודה לאחר הלימודים. וכמובן, שימו דגש על מכללה המציעה תוכנית לימודים רצינית, מקצועית ויסודית, עם תנאי לימוד מצוינים ומרצים מהשורה הראשונה בישראל.

 

למידע נוסף והתייעצות

אם יש לכם שאלות נוספות והתלבטויות לגבי לימודי נטורופתיה, או כל קורס ותוכנית אחרים המועברים אצלנו, פנו אלינו- מכללת גודלמן

 

לרשימת הקורסים המלאה לחצו כאן

 

שאלות נפוצות

ההרשמה לקורס מתבצעת במכללת גודלמן, אנו מבצעים פגישת ייעוץ בה אנו נותנים פרטים מלאים על הקורס, בונים תכנית לימודים מותאמת ואישית לסטודנט ומבצעים את ההרשמה, ההרשמה מותנת בדמי הרשמה על סך 1250 ש"ח. כמו כן ניתן להירשם טלפונית , במקרה ואין צורך בפגישת ייעוץ, ההרשמה מתבצעת על ידי מילוי טופס הרשמה עם המועמד בטלפון, וחיוב האשראי טלפונית בדמי הרשמה, או שכר לימוד. לאחר מכן הטופס נשלח למועמד בפקס או המייל על מנת שהמועמד יחתום על הטופס, קבלה וחשבונית ניתן לקבל פיזית במזכירות המכללה.

במכללת גודלמן יש גמישות רבה בתחום תכניות הלימודים. ישנם קורסי ערב ובוקר ואפילו קורסי צהריים. במכללת גודלמן תוכל להתאים לעצמך תכנית לימודים נוחה המותאמת לצרכייך.

במכללת גודלמן, צוות המרצים הינו מהטובים בארץ. במכללה שלנו מלמדים רק מומחים מהמעלה הראשונה. רובם ככולם בהשכלת . PHD, MD ND
עוד פרטים ניתן לקרוא בעמוד "צוות המרצים" בדף הבית.

מומלץ לקרוא גם

דיקור פנים (קוסמטי)

דיקור פנים (קוסמטי) להסרת קמטים דיקור פנים הינו טיפול המתמקד בשמירה על מראה פנים צעיר ורענן של העור, שבו משתמשים במחטי דיקור קטנות ודקיקות על מנת לשפר ולחדש את מראהו

עיסוי שוודי

  עיסוי שוודי הוליסטי ידוע כשיטת ריפוי במגע כבר למעלה מ 150 שנה. זוהי שיטה המהווה בסיס לסגנונות שונים של עיסוי רפואי ומתבססת על הנעת רקמות רכות ומפרקים. בקורס נלמד טכניקות

דיקור אוזן

אבחון ותרפיה (דיקור) באפרכסת האוזן Auricular diagnostic & Therapy (Acupuncture) דיקור אוזן הוא טכניקת דיקור הדומה לרפלקסולוגיה. קבוצות של תאים פלוריפוטנטים מכילים מידע מכל האורגניזם כולו ויוצרים מרכזי ארגון אזוריים

קורס מדריכי כושר ואימון אישי

יוצאים לדרך! קורס מדריכי כושר ואימון אישי בתאריך 13.03.2024 יום ד' בשעה 9:30 במתחם אייקון פיטנס באשדוד סיטי שד' ירושלים 18, מגדלי k קומה 6 נא להגיע עם בגדי ספורט,

Call Now Button דילוג לתוכן