מסלול מדריכי רכיבה טיפולית

לפרטים והרשמה

 

רכיבה טיפולית עושה שימוש בפעילויות בסיוע סוסים במטרה לתרום באופן חיובי לרווחה קוגניטיבית, פיזית, רגשית וחברתית של אנשים עם מוגבלות. רכיבה טיפולית מספקת יתרונות בתחומי בריאות, חינוך, ספורט ,נופש ופנאי. בכל העולם, יש מיליוני אנשים עם צרכים מיוחדים, החווים את היתרונות המתגמלים של רכיבה על סוסים. נכות לא צריכה למנוע מאדם רכיבה על סוסים. למעשה, חווית התנועה על סוס יכולה להיות טיפולית מאוד. בעת הרכיבה על סוס גופו של הרוכב נע באופן המדמה הליכה אנושית. רוכבים עם מוגבלות פיזית לעתים קרובות מראים שיפור בגמישות, שיווי משקל וכוח שרירים. בנוסף ליתרונות הטיפוליים, רכיבה על סוסים מספקת גם הזדמנויות נופש לאנשים עם מוגבלויות והנאה בחיק הטבע.

תכנית לימודים ייחודית זו פותחה על מנת לעזור לרוכבים ללכת, לדבר, להתחבר, להגיע למיקוד, להתנהג וללמוד.  לתת השראה לכל אחד לחיות את חיו באופן מלא, באופן פרודוקטיבי ועצמאי ככל האפשר.

אנחנו מלמדים את הרוכבים שלנו לטפל בסוסים. האחריות של טיפול בסוס יכולה לעזור לתלמידים שלנו לראות את העולם מנקודת מבט שונה – נקודת מבטו של הסוס.

אנו מלמדים רכיבה בדרך זהירה ותומכת. מתנדב מיומן מוביל כל רוכבי הר, ושני מתנדבים הולכים לאורך שני צדי הסוס כדי להבטיח את בטיחותו של הרוכב.
אנו מגדירים מטרות אישיות לכל רוכב כולל עבודה על מיומנויות כגון דיבור, סוציאליזציה וכושר. וכן, אחת המטרות שלנו היא "פשוט כיף טהור." כל רוכב לומד מידה מסוימת של כישורי רכיבה וסוס, וכמה מהרוכבים הפכו לדי מוכשרים.
"אני לא מאמין שהילד שלי יכול לעשות את זה!", היא התגובה השכיחה ביותר שאנו שומעים מהורים ומורים הצופים ברוכבים שלנו. זאת אחת מהדרכים הרבות, שאנו יודעים כי טיפולי רכיבה באמת עובדים.

רכיבה טיפולית מתאימה גם לילדים וגם למבוגרים. כמו כן, הרכיבה מתמקדת בטיפול בבעיות מוטוריות, קשב וריכוז, מתח וחרדה.

  • הלימודים נועדו לחובבי סוסים כולל שיעורי שיפור הרכיבה האישית.
  • מסלול מדריך לרכיבה טיפולית כולל לימודים עיוניים במכללה וגם מעשיים בחווה מקצועית.
  • הלימודים כוללים לימודי רפואה מערבית, אתיקה מקצועית רפואית, מבוא לפסיכולוגיה, אנטומיה, ופתולוגיה. סטודנטים של המסלול עוברים תרגול ולימוד מעשי של הרכיבה בחוות לאון והלימוד נעשה על ידי מדריכים מוסמכים ומנוסים.
  • את השיעורים העיוניים מעבירים מרצים מומחים בתחומם. לאחר סיום ש"ע, הלימודים יסתכמו במבחן עיוני ומעשי ולמסיימים בהצלחה, תינתן תעודת הסמכה כמדריך לרכיבה טיפולית המקובלת על ידי כל מוסד רפואי.

היקף הלימודים : שנה אקדמית

למסיימים בהצלחה תינתן תעודת מדריך לרכיבה טיפולית.

  • סטאג' בחווה טיפולית
  • עזרה במציאת עבודה
  • תעודה בינלאומית

לעוד פרטים: מכללת גודלמן 08-8663620 // חוות לאון 052-3665391

לרשימת הקורסים המלאה לחצו כאן

 

שאלות נפוצות

ההרשמה לקורס מתבצעת במכללת גודלמן, אנו מבצעים פגישת ייעוץ בה אנו נותנים פרטים מלאים על הקורס, בונים תכנית לימודים מותאמת ואישית לסטודנט ומבצעים את ההרשמה, ההרשמה מותנת בדמי הרשמה על סך 550 ש"ח. כמו כן ניתן להירשם טלפונית , במקרה ואין צורך בפגישת ייעוץ, ההרשמה מתבצעת על ידי מילוי טופס הרשמה עם המועמד בטלפון, וחיוב האשראי טלפונית בדמי הרשמה, או שכר לימוד. לאחר מכן הטופס נשלח למועמד בפקס או המייל על מנת שהמועמד יחתום על הטופס, קבלה וחשבונית ניתן לקבל פיזית במזכירות המכללה.

במכללת גודלמן יש גמישות רבה בתחום תכניות הלימודים. ישנם קורסי ערב ובוקר ואפילו קורסי צהריים. במכללת גודלמן תוכל להתאים לעצמך תכנית לימודים נוחה המותאמת לצרכייך.

במכללת גודלמן, צוות המרצים הינו מהטובים בארץ. במכללה שלנו מלמדים רק מומחים מהמעלה הראשונה. רובם ככולם בהשכלת . PHD, MD ND
עוד פרטים ניתן לקרוא בעמוד "צוות המרצים" בדף הבית.

מומלץ לקרוא גם

"פגיעות גב","טיפולי הרזיה","ריפוי טבעיות"

נטורופתיה

  רפואה נטורופתית היא יכולת ריפוי הוליסטית המשלבת מדע, פילוסופיה ולימודי תרפיה מגוונים בצורה רחבה: רפלקסולוגיה, מדעי המזון ואכילה בריאה, רפואה סינית, ארומתרפיה, עיסוי ועוד.

פסיכותרפיה-הוליסטית

  כולנו שמענו על הפסיכותרפיה (פסיכואנליזה) המערבית  שיסד זיגמונד פרויד. הוא היה הראשון שהתחיל לטפל בקונפליקטים פנימיים של האדם ע"י שיחות, במטרה לאתר את הרצונות

לימודי NLP

מה זה NLP? Neuro – זהו החלק הפיסיולוגי, הנוירולוגי – כל מה שקורה בגוף ובמוח. Linguistic – זהו החלק של השפה – המחשבות שלנו, התקשורת

רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה רפלקסולוגיה הינה שיטה לאבחון וריפוי באמצעות עיסוי מיוחד ומכוון בכף הרגל. מקורה במצרים העתיקה. שיטת הטיפול היא טבעית ונעשית באמצעות עיסוי ולחיצות בכף הרגל

Call Now Button
דילוג לתוכן