לימודי עיסוי

עיסוי רפואי

עיסוי רפואי הוא טיפול מכוון באופן ספציפי כדי לפתור פתולוגיות שאובחנו ושנקבעו על ידי רופא/ נטורופט. המטפל יכול להשתמש במגוון שיטות  במהלך הטיפול, אך ימקד את הטיפול של העיסוי הרפואי רק באזורים בגוף הקשורים לאבחון והמרשם. עיסוי רפואי אינו מתייחס לכל טכניקה ספציפית ועשוי, למעשה, להשתמש בשיטות עיסוי שונות. על פי הגדרה, עיסוי רפואי הוא טיפול עיסוי שנקבע על ידי רופא נטורופת.

מטפלי עיסוי רבים גילו כי לימודי העיסוי הרפואי מאפשרים להם את סוג הקריירה שהם חלמו עליה זמן רב . מכיוון שכל המטופלים מופנים על ידי רופאים, אין עלויות שיווק או אחריות. מטפלי עיסוי חופשיים להתרכז במה שהם יודעים הכי טובים: לטפל בבעיות גב.

עיסוי יכול להפחית מתח, להרגיע את הנפש והגוף, להפחית כאב, להפחית דיכאון ותחושות חרדה, לשפר את הריכוז, ולקדם שינה בריאה. מחקרים מראים כי עיסוי יכול לשפר את התחושה הכללית שלך.

במהלך היום, מתח יכול להשפיע רבות: מבחינה נפשית, פיזית, ושכלית. לימודי העיסוי המקצועיים שלנו יתנו לך כלים ויכשירו אותך על מנת שתוכל לעזור ולרפא את המטופל שלך.

עיסוי נמצא בפרקטיקה במשך אלפי שנים. היום, אם אתה  רוצה ללמוד  עיסוי, אתה יכול לבחור מבין 80 סגנונות וטכניקות עיסוי שונות עם מגוון רחב של לחצים, תנועות, ושיטות. כל אלה כרוכות בלחיצה, שפשוף, או מניפולציית שרירים ורקמות רכות אחרות עם הידיים והאצבעות. לפעמים, אפילו אמות, מרפקים, כפות רגליים וכו'.  יותר ויותר אנשים – במיוחד הדור החדש – מכיר ביתרונות הבריאותיים של עיסוי. הם רשאים לבחור מבין סגנונות עיסוי רבים כדי לקבל הקלה בסימפטומים או לרפא פציעות, כדי לעזור עם מצבים בריאותיים מסוימים, וכדי לקדם את הבריאות הכללית.

ייתכן ששמת לב כי סגנונות עיסוי שונים הם פופולריים בזמנים שונים. וייתכן שתהית אם כל אחד היה רק חלק מאופנה חולפת ? חשוב הוא איך תוכל לחזות אם הסגנון להלן יכול לעזור לך?

סגנונות רבים משמשים לטיפולי עיסוי מתנועות ארוכות, חלק לתנועות קצרות, ועוד… (בלימודי עיסוי מלמדים מגוון רחב של תנועות ) . מטפלי עיסוי מסוימים משתמשים בשמנים וקרמים; אחרים לא. רוב מטפלי עיסוי מבקשים מהמטופלים להתפשט, אבל יש כאלה שלא (עיסוי הנקרא טוויינא/שיאצו- מתבצע בלבוש מלא) .עיסוי יכול להימשך בין 5 דקות עד שעתיים.

לפני שאתה יכול להחליט איזה סגנון עיסוי הוא הטוב ביותר עבורך, אתה צריך לשאול את עצמך שאלה, האם אתה פשוט רוצה עיסוי לשליטה במתח והרפיה? או שאתה מנסה להקל על תסמינים  של מצב בריאותי מסוים?  רבים משתמשים יותר מסגנון אחד. המטפל יכול להתאים אישית את העיסוי אלייך בהתחשב בגיל, המצב, או כל הצרכים המיוחדים שלך, או בעיות רפואיות שבהן ניתן לטפל.

ישנם קורסים שונים שניתן ללמוד במסגרת לימודי עיסוי: 

עיסוי שוודי הוליסטי: 

ידוע כשיטת ריפוי במגע כבר למעלה מ- 150 שנה. זוהי שיטה המהווה בסיס לסגנונות שונים של עיסוי רפואי ומתבססת על הנעת רקמות רכות ומפרקים. בקורס נלמד טכניקות עיסוי, אתיקה מקצועית, שימוש בשמנים האתרים, גישה נכונה לגוף האדם ועוד.
בוגרי הקורס עובדים ב-SPA, חדרי כושר, מרפאות לרפואה משלימה.

היקף הקורס: 7 חודשים

עיסוי רפואי: 

שיטות עיסוי רפואי המאפשרות לטפל בעזרת המגע בבעיות גב, פרקים, פגיעות ספורט, צלוליטיס, עקמת, אסטמה ועוד. הקורס כולל טכניקות עיסוי בסיסיות ומתקדמות, שיטות אבחון (צילום רנטגן), אנטומיה/פיזיולוגיה, פתולוגיה, שיטות וגישות שונות בשיקום אורתופדי ונאורולוגי.

היקף הקורס: שנה אקדמאית

עיסוי רפואי לתינוק: 

עיסוי רפואי לתינוק אחד התחומים המהנים והחווייתיים במקצועות העיסוי! עיסוי לתינוק מפתח את הקשר בין המטפל לתינוק וכמובן בין התינוק לעולם החיצוני. מקנה לתינוק תחושת ביטחון, מקל על בעיות במערכת העיכול ועל הכאבים הנובעים מצמיחת שיניים. מעודד גדילה והתפתחותו, משפר את טונוס השרירים, מחזק מערכת החיסון. בקורס נלמד טכניקות עיסוי קלאסי, עיסוי לתינוקות בריאים, שיטות אבחון, אנטומיה/פיזיולוגיה, שלבי התפתחותו. ותרגול מעשי במרפאה לתינוקות.

היקף הקורס: שנה אקדמאית

עיסוי ספורטאים

מחקרים מעידים כי עיסוי ספורטאים משפר את יכולתו של האתלט בכ- 36%. עיסוי באופן קבוע לספורטאים מונע פציעות ומקצר את זמן ההחלמה לאחר הפציעה. הקורס מיועד למטפלים העובדים עם ספורטאים ולכל מטפל ברפואה משלימה. קורס כולל טכניקות עיסוי בסיסיות ומתקדמות, שיטות אבחון (צילום רנטגן), אנטומיה/פיזיולוגיה, פתולוגיה, שיטות וגישות שונות בשיקום אורטופדי ונאורולוגי.

סטודנטים של הקורס עוברים סטאז' במועדוני ספורט מקצועיים.

היקף הקורס: שנה אקדמאית.

התלמידים שלנו נהנים מ:

סטאז' במכללה- באמצעות המרפאה שלנו אנו מבטיחים לסטודנטים שלנו לימודים מעשיים ופרקטיקה תוך כדי השיעורים האקדמיים.

יחס אישי לכל סטודנט וסטודנט

עזרה במציאת עבודה

25 שנות מוניטין

מוכר למורים בשנת שבתון ופורשי צה"ל

תעודה בינלאומית מוכרת ב NHPC

משך הקורס : מגמה דו שנתית (ניתן ללמוד שנה אחת או שנתיים)

לפרטים והרשמה חייגו 08-8663620

אנו במכללת גודלמן מכשירים מטפלים ובמקביל מנהלים קליניקה פרטית של טיפולי רפואה משלימה. אנו מכשירים את הסטודנטים שלנו בכל הכלים והידע הנרחב ביותר שניתן על מנת שכל בוגר מכללה יוכל לתת את מיטב הטיפולים אשר יכולים לרפא ולעזור למגוון רחב של בעיות בריאותיות.

    לפרטים והרשמה

      לפרטים והרשמה


      Call Now Button דילוג לתוכן